Domácí lázně

Mít své vlastní lázně k dispozici každý den, jejichž zkrášlující a nervy-uklidňující účinky, by bylo skvělé. Tak proč si je nezařídit. Jistě, profesionální spa zařízení si doma v obývacím pokoji nepostavíte, ale takový malý wellness koutek s vlastnoručně vyrobenou kosmetikou vám bude dělat radost kdykoli, kdy nebudete moci navštívit vaše oblíbené wellness centrum. Stačí si vytvořit jednoduše masku z přírodních ingrediencí, zachumlat se do měkoučkého županu, zapálit pár svíček, pustit relaxační hudbu, zavřít oči a máte svou vlastní spa atmosféru jakou vyšitou. Samozřejmě esenciální oleje v aromalampě pohladí i váš čich.

Pečujte správně o obličej

domácí lázněZbavte se nečistot jednoduchou přírodní cestou. Stačí vyždímat citron a přidat pár kapek vody. Vatovými tamponky pak lehce očistěte obličej. Poté pokračujte peelingem, maskou a nezapomeňte hydratovat. Všechny ingredience najdete u sebe v kuchyni.

Po ruce mějte vždy panenský olivový olej, jehož výživné účinky na pokožku i vlasy jsou známy již stovky let. Úžasně hydratuje a bojuje proti volným radikálům. Stačí ho nanést přímo na pokožku. Můžete jej nanést na vlasy, zabalit (můžete použít koupací čepici) a nechat působit půl hodiny. Nebo i celou noc. Vlasy budou krásně lesklé a silnější. Na obličejovou masku smíchejte půl hrníčku olivového oleje se žloutkem a lžící medu. Dobře promíchejte, naneste na obličej a nechte působit půl hodiny. Poté opláchněte teplou vodou. Výživu dáte i nehtům a rukám, když do misky s olivovým olejem přidáte pár kapek citronu, ponoříte tlapky a necháte 20 minut působit, nehty zesílí.

Med je další skoro zázračná surovina. Stimuluje tvorbu kolagenu, zbavuje jemných vrásek a pomáhá při hojení drobných ranek. Stačí jej nanést na pokožku a nechat vstřebat 20-30 minut. Můžete přidat i bílek pro stažení pórů. Jablka, hrušky, hrozny či citrusy mají silné anti-aging účinky. Udělejte si pyré, naneste na obličej a nechte čtvrt hodiny působit, opláchněte, osušte a hydratujte.

Důležité je zbavit se staré kůže a k tomu vám poslouží peelingy. Kombinace ovesných vloček, mletých mandlí a vody je tak jemná, že ji můžete používat každý den. Poté je nezbytná hydratace. Jogurt a med je vynikající směs, můžete přidat i olivový olej. V sezóně lze smíchat rozmačkané avokádo, trochu medu a citronové šťávy a vetřít do kůže.

Pochlubte se krásnými nožkami

Prvním krokem je použití pemzy a důkladné odrhnutí pokožky nohou. Pak můžete přikročit k řádné hydrataci. Smíchejte 1/2 šálku olivového oleje, 1/2 šálku kokosového oleje, 1 lžíci medu a několik kapek levandulového esenciálního oleje. Naneste vrstvičku na ruce i nohy, vezměte si rukavice a ponožky a nechte přírodní látky působit celou noc.

Celé tělo si zaslouží také péči. Zkombinujte mandle, med a jogurt a vytvořte pastu. Promasírujte celé tělo a opláchněte mýdlem. Pro uklidňující koupel přidejte do vody pár kapek levandulového esenciálního oleje, ráno naopak sáhněte po rozmarýnu.